one page site templates

NAŠE AKTIVITY

Našou činnosťou chceme aktivizovať ľudí a pomôcť nášmu mestu

Fotosúťaž MOJE MESTO - NOVÉ MiESTO

Našou ďalšou spoločnou aktivitou je fotosúťaž s výstavou s názvom MOJE MESTO - NOVÉ MiESTO, ktorú organizujeme od 23. mája do 20. júna 2018. Súčasťou súťaže bude aj fotovýstava všetkých fotografií, ktoré sa zapoja do súťaže.

Cieľom tejto súťaže je oživiť naše mesto, ale najmä zapojiť ľudí do diania v meste a dať im možnosť mať dosah na zmeny zaujímavou formou, teda prostredníctvom fotografií. Týmto spôsobom chceme tiež zistiť potreby Novomešťanov a vnímanie mesta samotnými občanmi.

Viac informácií o súťaži nájdete na samostatnej stránke súťaže:
www.fotosutaz.nove-miesto.sk

Téma: MESTO

Téma zameraná zaujímavé historické a architektonické stavby a panorámy mesta Nové Mesto nad Váhom. Ak máte zaujímavé fotografie novomestských pamiatok či iných stavieb, tak táto téma je určená pre Vás.

Téma: ĽUDIA

Téma zachytáva život v meste, kultúru, šport, voľnočasové záujmy, atď, 

Téma: KRAJINA

Téma zameraná na prírodu, prírodné zaujímavosti a okolie Nového Mesta nad Váhom. Z fotografie by malo byť jasné, že je fotená napr. z Kamennej.

Téma: FOTONEGATÍV- FOTOPOZITÍV

Cieľom je zachytenie Nového Mesta nad Váhom a teda toho, čo sa Vám v meste páči a funguje a naopak toho, čo sa Vám nepáči a chceli by ste, aby sa zmenilo k lepšiemu. Autor pošle 2 fotografie do témy, kde jedna bude pozitívne zobrazovať mesto, druhá negatívne.

Mobirise

Komunitné upratovanie mesta

Pre našu planétu

Tak ako minulý rok, aj tohtoročné jarné obdobie sme využili na upratovanie verejných priestorov nášho mesta.


Spolupráca s občanmi

Aj do tejto akcie sa zapojili susedia a známi. Počasie nám prialo a do akcie sa zapojilo takmer päťdesiat dobrovoľníkov.

Mobirise

Upratovanie 6 sídlisk

Pri príležitosti Dňa Zeme sme využili aj nasledujúcu sobotu 21.4.2018 a pustili sme sa do zbierania odpadkov v jednotlivých častiach Nového Mesta nad Váhom.

Dobrý pocit

Na tejto akcii sme nachystali pre dobrovoľníkov čistenia mesta chutný guláš.

Komunitné upratovanie Zelenej vody

Pre našu planétu

Minulý rok v apríly sme prvýkrát prišli s aktivitou čistenia okolia Zelenej vody, pretože nám ten stav, v akom sa nachádza, nie je ľahostajný. 

Spolupráca s občanmi

Aj do tejto akcie sa zapojili susedia a známi. Počasie nám prialo a do akciie sa zapojili desiatky dobrovoľníkov.

Mobirise

Upratovanie Zelenej vody

V sobotu 14.4.2018 sme sa stretli na parkoviskách v rekreačnom stredisku Zelená Voda, kde sme vyzbierali tony odpadu, najmä sklo a plasty.

Dobrý pocit

Po dobre odvedenej práci nasledovalo chutné občerstvenie pre všetkých zúčastnených dobrovoľníkov.